نقشه ایران    سال جهش تولید
پیشگام در اقتصاد دیجیتال، انتخاب اول مشتریان مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته
close search

راهنمای دیجیتال ارائه خدمات پرداخت قبوض (13012633000) 

 ورود به سامانه اینترنت بانک


تعریف : پست بانک به نمایندگی از سازمانهای ذیربط اقدام به ارائه خدمت قبول و دریافت وجوه تمامی قبوض برق/آب/گاز/تلفن ثابت و همراه انواع اپراتورها/ جرائم رانندگی/ عوارض شهری و مالیات.. از طریق درگاههای غیرحضوری (اینترنت بانک/همراه بانک/تلفن بانک) و درگاه حضوری (خودپرداز/PINPAD/KIOSK/POS ) نموده و خدمات مکانیزه شامل استعلام و پرداخت سریع قبوض( بصورت تکی و دسته ای)، ثبت سوابق پرداخت قبوض، امکان گزارشگیری از قبوض پرداخت شده را ارائه می نماید.

                                               مدارک ارائه خدمات پرداخت قبوض:

• از طریق درگاههای حضوری، داشتن کارت بانکی و رمز اول، به همراه شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض مورد نظر
• از طریق درگاههای غیرحضوری، داشتن نام کاربری و رمز عبور سامانه مورد نظر به همراه شناسه قبض و شناسه پرداخت از طریق سپرده و کارت های (شتابی/محلی ) قابل انجام است.

مراحل ارائه خدمات پرداخت قبوض:
متقاضی پرداخت قبض به صورت غیرحضوری:
• از طریق بستر اینترنت با مراجعه به درگاه اینترنت بانک به آدرس https://ib.postbank.ir ، ورود نام کاربری و رمز عبور از منوی پرداخت زیر منوی پرداخت قبض/ پرداخت قبض دسته ای، با ورود شناسه قبض و شناسه پرداخت و تایید استعلام قبض نسبت به انجام عملیات مورد نظر اقدام می نمایند.
• از درگاه همراه بانک (نصب شده بروی تلفن همراه خود) با داشتن نام کاربری و رمز عبور از منوی پرداخت/ زیر منوی پرداخت قبض، با ورود شناسه قبض و شناسه پرداخت و تایید استعلام قبض مورد نظر، عملیات پرداخت قبض را انجام می دهد.
• از درگاه تلفن بانک با شماره گیری 84284-021 و داشتن رمز عبور از منوی پرداخت قبض پس از انتخاب نوع پرداخت از طریق کارت یا سپرده با ورود شناسه قبض و شناسه پرداخت و تایید استعلام قبض مورد نظر اقدام به انجام عملیات مورد نظر نماید. 
متقاضی پرداخت قبض به صورت غیرحضوری:
با در دست داشتن کارت بانکی خود به همراه رمز اول با مراجعه به یکی از درگاههای حضوری خودپرداز/کیوسک/PINPAD/POS و انتخاب منوی پرداخت قبض با ورود شناسه قبض و شناسه پرداخت و تایید استعلام قبض مورد نظر قادر به انجام عملیات پرداخت قبض خواهد بود.